Hlavní stránka

Video z festivalu


VÝSLEDKOVÁ LISTINA

13. ročníku soutěže krátkého hraného filmu
MALÁ ŠESTNÁCTKA
Malého Filmového Festivalu Mladé Tvorby

Kategorie A (děti do 16 ti let)

1. místo
Tajemství bílé tašky | Matyáš Straka, Simona Škamradová, Ludmila Trundová, Vojtěch Trunda, Adéla Horáková, Anna Pezlarová, Jonáš Vaněk, Šimon Vaněk | Brno

1. místo
Rovnátková Petra | Zuzana Berná | Olomouc

2. místo
Kámen | Martin Opršal | Brno

3. místo
Teskně hučí Niagára | Jaroslava Jefimova | Praha 5

3. místo
Karkulčiny prázdniny | Marie Neužilová a kolektiv | Oslavany

Cena poroty za autorskou filmovou hudbu
Historka z našeho studia | Studio Lávka (V. Mikolášek, M. Opršal, T. Topinka) | Brno

Cena poroty kocourovi „panu Micáčkovi“ za trpělivost při natáčení filmu
Detektiv Maty opět zasahuje | Zuzana Berná | Olomouc

Čestné uznání
Psí uši | Vojtěch Adamovský, Michal Adamovský, Zuzana Škamradová, Adéla Horáková, Anežka Crhonková, Tadeáš Večeřák, Barbora Stodolová, Anna Stodolová | Moravské Bránice

Kategorie B (mládež do 20 ti let)

1. místo
Víťazstvo | Tomáš Droba | Trenčín

2. místo
Luboš – Náš kamoš | Šimon Straka | Mokrá

3. místo
The Glass | Pavel Vávra | Nový Bor

Čestné uznání
Anna | Adéla Pokorná a kolektiv | Brno

Čestné uznání
Relationship | Lukáš Roubíček | Hradec Králové

Cena poroty za obrazové ztvárnění ve filmu
A co si o tom myslí bůh? | Pavel Vávra | Nový Bor

Kategorie C (dospělí s dětmi)

1. místo
Táhněte do ráje, bouráci | Daniel Kupsa | Rudoltice

2. místo
Neuděleno

3. místo
A tak jsem to zase nestihnul | Daniel Kupsa | Rudoltice

Čestné uznání
O Bledulce | Miroslav Obrátil | Brno

Cena poroty herci Lukáši Strejčkovi za ztvárnění role „huliče“ ve filmu
Les | Ondřej Vítek | Brno

Cena poroty za kameru ve filmu
Babadook: Rozprávka pre Maxa Bradleyho | Kristián Ganobjak | Oravské Veselé

Cena diváka
The Glass | Pavel Vávra | Nový Bor

Cena Petra Hviždě Zuzaně Berné – nadějné autorce

Porota

Milan Šebesta
Josef Strubl
Bronislav Kusý

V Brně dne 13. 10. 2018


Program

Čtvrtek 11. 10. 2018

Seminář; Workshop; Mimosoutěžní projekce
Adresa: Středisko volného času Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice
10:00 – 11:00 Filmový seminář Mgr. Milana Šebesty (animátora, výtvarníka, režiséra, pedagoga):
Mladý film a dramaturgie
11:00 – 18:00 Natáčení krátkého hraného filmu (rozdělení do skupin a odchod do terénu)
19:00 – 20:00 Studentský film
20:00 – 24:00 Dokončování filmů

Projekce pro MŠ
Adresa: Středisko volného času Labyrint, Švermova 19, Brno – Bohunice
10:00 – 11:00 Projekce animovaných pohádek pro mateřské školy z tvorby významného amatérského tvůrce, Jaroslava Nykla, jehož kreslená tvorba byla oceněna na MFF pro děti a mládež ve Zlíně.

Pátek 12. 10. 2018

Workshop; Projekce pro MŠ; Návštěva B16; Rozbor natočených filmů
Adresa: Středisko volného času Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice
09:00 – 12:00 Filmový workshop (dokončování filmů, střih, zvuk a odevzdání prací)
10:00 – 11:00 Projekce animovaných filmů pro mateřské školy z QQ klubu – tvůrčí filmové dílny při ZUŠ
Eduarda Marhuly v Ostravě a pohádek Jaroslava Nykla
13:00 – 17:00 Možnost návštěvy 59. ročníku B16 ( http://www.brno16.cz)
18:00 – 20:00 Projekce filmů z filmového workshopu s rozborem
20:00 – 22:00 Setkání autorů s organizátory

Sobota 13. 10. 2018

Soutěž krátkého hraného filmu | MALÁ ŠESTNÁCTKA | 13. ročník
Adresa: Středisko volného času Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice
09:15 – 13:15 Zahájení, soutěžní projekce, mimosoutěžní projekce
14:30 – 15:10 Projekce filmu Stínohra Petra Hviždě
15:10 – 15:20 Důvěřuj v média (Výstupy z projektu Erasmus+), autor: Ateliér Lávka, Filmový klub
15:30 – 17:00 Rozbor filmů s porotou
17:00 – 19:00 Vyhlášení výsledků, předání cen přítomným autorům a společné fotografování
19:00 – 20:00 Zahájení 2. části filmového workshopu, rozdělení do skupin, projekce

Neděle 14. 10. 2018

Workshop
Adresa: Středisko volného času Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice
9:00 – 18:00 Natáčení krátkého hraného filmu 2. část
19:00 – 21:00 Setkání autorů

Pondělí 15. 10. 2018

Workshop
Adresa:    Středisko volného času Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice
9:00 – 12:00 Dokončování filmů a odevzdání prací
17:00 – 18:00 Projekce natočených filmů s rozborem


Soutěžní bloky

1. soutěžní blok | 13.10.2018 | 09:30 – 10:30

1-01 | 04 | A | Tajemství bílé tašky | Matyáš Straka, Simona Škamradová, Ludmila Trundová, Vojtěch Trunda, Adéla Horáková, Anna Pezlarová, Jonáš Vaněk, Šimon Vaněk | Brno | 0:05:25 | 14 let
1-02 | 14 | A | Historka z našeho studia | V. Mikolášek, M. Opršal, T. Topinka | Brno | 0:10:49 | 14, 14, 12 let
1-03 | 05 | B | Luboš – Náš kamoš | Šimon Straka | Mokrá | 0:03:49 | 18 let
1-04 | 22 | B | Too Killed to Live | Ondřej Vítek, Aidan Macready | Brno | 0:04:03 | 17 let
1-05 | 09 | B | Pizza Hermés | Denis Kučera, Matyáš Polák | Praha 3, Praha 5 | 0:03:33 | 19, 19 let
1-06 | 19 | C | O(d)pojení | Natali Bublová a kolektiv | Brno | 0:05:39 | 17 let
1-07 | 23 | A | Teskně hučí Niagára | Jaroslava Jefimova | Praha 5 | 0:03:42 | 12 let
1-08 | 11 | A | Vegetabilis | Teodor Šponer, Matyáš Straka, Tina Tran, Eduard Duba, Ema Dubová, Markéta Žvačková, Emma Štěpánková, Jonáš Helbich | Brno | 0:06:01 | 13 let
1-09 | 21 | C | Les | Ondřej Vítek | Brno | 0:05:59 | 17 let
1-10 | 31 | C | Táhněte do ráje, bouráci | Daniel Kupsa | Rudoltice | 0:05:58 | 25 let

2. soutěžní blok | 13.10.2018 | 10:40 – 11:40

2-01 | 24 | C | Babadook: Rozprávka pre Maxa Bradleyho | Kristián Ganobjak | Oravské Veselé | 0:09:17 | 21 let
2-02 | 13 | C | O Bledulce | Miroslav Obrátil | Brno | 0:02:42 | 53 let
2-03 | 02 | A | My děti z Chernobylu | Vojtěch Trunda, Jonáš Vik, Lída Trundová, Jan Samek, Jiří Štark, Ludvík Janda, Matouš Topor | Brno | 0:08:08 | 15 let
2-04 | 17 | A | Kámen | Martin Opršal | Brno | 0:03:26 | 12 let
2-05 | 10 | A | Pod povrchem | Dominik Doležel, Štěpán Gregor, Matyáš Roberts, Lukáš Trachta , Filip Schick, Adam Reda, Jan Rubeš, Milan Hradil | Brno | 0:07:33 | 13 let
2-06 | 16 | B | Anna | Adéla Pokorná a kolektiv | Brno | 0:05:06 | 19 let
2-07 | 28 | A | Detektiv Maty opět zasahuje | Zuzana Berná | Olomouc | 0:07:45 | 14 let
2-08 | 32 | C | A tak jsem to zase nestihnul | Daniel Kupsa | Rudoltice | 0:11:33 | 25 let

3. soutěžní blok | 13.10.2018 | 11:50 – 12:50

3-01 | 01 | B | Víťazstvo | Tomáš Droba | Trenčín | 0:08:56 | 17 let
3-02 | 08 | A | Psí uši | Vojtěch Adamovský, Michal Adamovský, Zuzana Škamradová, Adéla Horáková, Anežka Crhonková, Tadeáš Večeřák, Barbora Stodolová, Anna Stodolová | Moravské Bránice | 0:07:21 | 14 let
3-03 | 33 | B | Relationship | Lukáš Roubíček | Hradec Králové | 0:10:32 | 20 let
3-04 | 15 | A | Karkulčiny prázdniny | Marie Neužilová a kolektiv | Oslavany | 0:04:36 | 15 let
3-04 | 27 | A | Rovnátková Petra | Zuzana Berná | Olomouc | 0:03:43 | 14 let
3-05 | 29 | B | A co si o tom myslí bůh? | Pavel Vávra | Nový Bor | 0:05:18 | 17 let
3-07 | 36 | B | Kilogram | Petr Wolf | Ústí nad Labem | 0:09:20 | 18 let
3-08 | 30 | B | The Glass | Pavel Vávra | Nový Bor | 0:05:18 | 17 let


Seznam přijatých filmů 13. ročníku soutěže krátkého hraného filmu Malá šestnáctka

01 | Víťazstvo | Tomáš Droba | Trenčín | B
02 | My děti z Chernobylu | Vojtěch Trunda, Jonáš Vik, Lída Trundová, Jan Samek, Jiří Štark, Ludvík Janda, Matouš Topor | Brno | A
04 | Tajemství bílé tašky | Matyáš Straka, Simona Škamradová, Ludmila Trundová, Vojtěch Trunda, Adéla Horáková, Anna Pezlarová, Jonáš Vaněk, Šimon Vaněk | Brno | A
05 | Luboš – Náš kamoš | Šimon Straka | Mokrá | B
08 | Psí uši | Vojtěch Adamovský, Michal Adamovský, Zuzana Škamradová, Adéla Horáková, Anežka Crhonková, Tadeáš Večeřák, Barbora Stodolová, Anna Stodolová | Moravské Bránice | A
09 | Pizza Hermés | Denis Kučera, Matyáš Polák | Praha 3, Praha 5 | B
10 | Pod povrchem | Dominik Doležel, Štěpán Gregor, Matyáš Roberts, Lukáš Trachta , Filip Schick, Adam Reda, Jan Rubeš, Milan Hradil | Brno | A
11 | Vegetabilis | Teodor Šponer, Matyáš Straka, Tina Tran, Eduard Duba, Ema Dubová, Markéta Žvačková, Emma Štěpánková, Jonáš Helbich | Brno | A
13 | O Bledulce | Miroslav Obrátil | Brno | C
14 | Historka z našeho studia | V.Mikolášek, M.Opršal, T. Topinka | Brno | A
15 | Karkulčiny prázdniny | Marie Neužilová a kolektiv | Oslavany | A
16 | Anna | Adéla Pokorná a kolektiv | Brno | B
17 | Kámen | Martin Opršal | Brno | A
19 | O(d)pojení | Natali Bublová a kolektiv | Brno | C
21 | Les | Ondřej Vítek | Brno | C
22 | Too Killed to Live | Ondřej Vítek, Aidan Macready | Brno | B
23 | Teskně hučí Niagára | Jaroslava Jefimova | Praha 5 | A
24 | Babadook: Rozprávka pre Maxa Bradleyho | Kristián Ganobjak | Oravské Veselé | C
27 | Rovnátková Petra | Zuzana Berná | Olomouc | A
28 | Detektiv Maty opět zasahuje | Zuzana Berná | Olomouc | A
29 | A co si o tom myslí bůh? | Pavel Vávra | Nový Bor | B
30 | The Glass | Pavel Vávra | Nový Bor | B
31 | Táhněte do ráje, bouráci | Daniel Kupsa | Rudoltice | C
32 | A tak jsem to zase nestihnul | Daniel Kupsa | Rudoltice | C
33 | Relationship | Lukáš Roubíček | Hradec Králové | B
36 | Kilogram | Petr Wolf | Ústí nad Labem | B


O festivalu

Toužíte se stát filmaři? Znáte někoho, kdo se chce stát hvězdou filmového plátna? Pomozte nám odhalit talenty skrývající se po celé republice. Můžete mezi nimi být i Vy! Malý filmový festival mladé tvorby, který se každoročně koná v Brně, pomáhá dětem a mládeži poznat prostředí filmu, sbírat poznatky od zkušenějších a slavnějších kolegů a realizovat se vlastní tvorbou. Jejich úsilí na konci festivalu vyhodnotí odborná porota.

Malý filmový festival mladé tvorby aneb Malá šestnáctka se letos koná od 11. do 15. října 2018 ve Středisku volného času Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice. Uzávěrka pro zaslání filmů je 14. září 2018. Tak neváhejte a posílejte svoje filmy společně s vyplněnou přihláškou již nyní!

Propozice
Kategorie filmu: Krátký hraný film
Délka filmu: do 10 minut (doporučená)
Věk filmu: do 3 let
Formát videa: MPEG-2, H264, H265, …
Kontejner videa: mpg, mp4, mkv, …
Rozlišení videa: 3840 ⨯ 2160, 1920 ⨯ 1080, 1280 ⨯ 720, 720 ⨯ 576, …
Řádkování videa: neprokládané (progresivní), prokládané
Přihlášení: Vyplňte přihlášku a odešlete
Doručení filmu: Doporučujeme nahrát (upload) na datové úložiště a do přihlášky uvést odkaz ke stažení
Uzávěrka: 14. září 2018
Soutěžní kategorie: A – děti do 16 let
B – mládež do 20 let
C – dospělí s dětmi (například vedoucí filmových kroužků, učitelé ZUŠ apod.)

Soutěžní práce projdou předvýběrovou projekcí. Pro účastníky bude připravena nejen projekce jejich soutěžních filmů, ale také rozborový seminář, vyhlášení výsledků a předání cen přítomným autorům.

Projekce pro MŠ se koná 11. října 2018 ve Středisku volného času Labyrint, Švermova 19, Brno – Bohunice a 12. října 2018 ve Středisku volného času Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice.

Pořadatelé

Spolek pro alternativní film a Brněnskou šestnáctku, z.s.
Spolek – BB klub, Brno
Lužánky SVČ, pracoviště Legato
Lužánky SVČ, pracoviště Labyrint

Festival probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Brna.

 

Sponzoři
   

Ing. Oliver Pospíšil zastupitel města Brna – sponzor ceny Petra Hviždě